mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

How can I get the area of the shaded region?
Stuart has just started preparing a speech for his communication class. he has selected a topic and is thinking about the kind of arguments, reasoning and evide
what is the fema unified coordination group
In everyday behavior men are less likely than women to do what?
Definition of Graph of a Polynomial Function?
How many years would i have to take geology courses for my bachelor's degree and masters degree?
The three main parts of the stomach are the fundus, the body, and the
Which graph models the equation -3x + 4y = 8?
What is this called in French
Need help solving x