Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
How is this possible? Explain and list the two different endpoints.
que existes al interior de las plantas
I don’t know if you can see it but please help i need help fast for number one
Select all the expressions that represent the area of the large, outer rectangle. 5(2+4) 5⋅2+4 5⋅2+5⋅4 5⋅2⋅4 5+2+4 5⋅6
What is something that we as a society continue to uphold that isn’t right? How is that detrimental to society?
On a map drawn to scale, 5 cm represents 30 kilometers. If a line a the same map that connects 2 cities is 7 cm long, what is the distance between the 2 cities?
PLS HELPP :D Complete this worksheet by typing out all of your work OR taking a picture of the work in your notebook. Make sure you solve equations by showing i
An electric car can travel at top speed for 107 km on 5 h charging time. If the car died after just traveling 65 km at top speed, how long a charge could it hav
Tengo una duda estoy leyendo the invención of the telephone y quiero saber cual era su trabajo regular ?
Help me please ASAP