AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
18% of what number is 90? A. 50 B. 5 C. 16.2 D. 500
Raul calculated that he would spend $125 on school supplies this year but he accually spent 87.50 on school supplies what is his percent of error
to produce a beneficial version of a trait in an animal, what type of process is used?
Solve by using the perfect squares method. x2 + 16x + 64= 0 a. –8 b. –16 c. 8 d. 16
What is the total number of valence electrons in a germanium atom in the ground state?(1) 22 (3) 32(2) 2 (4) 4
Which book is recorded as the tallest in the Library of Congress?
Which subatomic particle has a negative charge? (1) proton (3) neutron (2) electron (4) positron
in the Supreme Court case Korematsu v. Untied States, the government said that the 14th amendment A. Did not apply to Korematsu because he was Japanese B. Cou
When does the next space shuttle launch?
round off 863 to one significant figure?